top of page

שליטה ובקרה מרחוק על מכונות במפעל, התראות לנייד בזמן אמן על תקלות במכונות שהן קריטיות לתהליך היצור. פיקוד ושליטה על מדדים ובקרת תקנים בטיחותיים מחמירים, התראות מידיות למניעת תקלות מבעוד מועד, מערכות לחסכון באנרגיה ועוד מגוון פתרונות מותאמים אישית לפי צרכי הלקוח.

דוגמאות למערכות שליטה ובקרה בתעשייה:

מערכת התראה גז מסוכן, רמת חובב- מחסן אחסון חומרים מסוכנים / צה"ל

מערכת בקרה שמטרתה גילוי והתראה מפני ערכי גז מסוכן. המערכת מחוברת לגלאי גז אנלוגי ומייצרת גרף רציף של כמות הגז הנבדק באוויר. המערכת מאפשרת שליטה מהנייד על המדדים, והיא מתריעה בזמן אמת שתי רמות התרעה: הרמה עלתה אבל לא מסוכן והתרעת גז מסוכן באוויר.

מערכת לטיהור שפכים, 'מעדני מזרע'

במפעל הבשר התקשו להפריד את המוצקים, השומנים והחומרים הכימיים מהמים על מנת שניתן יהיה להזרימם לביוב הארצי על פי דרישת התקן. לשם כך זרם פלוס פיתחה מערכת פיקוד ובקרה המנהלת את מתקן טיהור השפכים באמצעות בקר המחובר למחשב או לטלפון הנייד. מערכת הבקרה במתקן מספקת נתונים בזמן אמת על הביצועים באתר ועל המדדים השונים וכמו כן מתריעה בזמן אמת על תקלות. 

מערכת לניתור דוד קיטור, 'אנזימוטק'

מערכת שליטה ובקרה אשר מטרתה לוודא שכל הפרמטרים הנחוצים לעבודה – בעיקר לחץ ורמת מים בדוד תקינים, וכשיש בעיה המערכת מתריעה, כמו לדוגמה על שינוי סוגי לחץ.

תעשייה

מערכות בקרה בהן ניתן לקבל נתונים בזמן אמת, שליטה מהטלפון על מדדים, הפעלה וכיבוי מרחוק דרך הנייד, מעקב אחר מתח חשמלי וזרם של מנוע, לחץ אויר ומים, תקלות שונות, פיקוד ובקרה מהנייד, מערכות חסכון באנרגיה, ועוד.

דוגמאות למערכות בקרה בחקלאות:

בריכות דגים, חמת גדר

מי המעיינות המקומיים מאפשרים תנאים מיוחדים לגידול אינטנסיבי של דגים. בשל הכמות הגדולה של הדגים בכל בריכה, על המגדלים לעקוב באדיקות אחר רמת החמצן במים. לאחר מספר מקרים בהם לא היה מספיק חמצן במים והלקוח ספג נזק כלכלי גדול, פיתחה זרם פלוס מערכת פיקוד ובקרה לשליטה מרחוק מותאמת אישית, המנתרת את צריכת החשמל של החמצניות (מכונות אשר אחראיות על הכנסת החמצן למים) ומתריעה ישירות לנייד במידה ואחת החמצניות לא תקינה.

מכון שאיבה, מבוא כרמל

באתר 2 משאבות שמופעלות ל2 צרכנים לפי זמנים ולפי מפלס המאגר ממנו מגיעים המים, מערכת הבקרה לשליטה מרחוק המותקנת באתר, מספקת נתונים חשובים באופן רציף למפעיל, ואפשרות לשליטה, כיבוי והפעלה מרחוק בכל מקום ובכל זמן.

קיבוץ גל-עד- מערכת בקרה לשתי משאבות למטעי אבוקדו ורימונים 

שדי תרומות- חממות לגידול דגי מאכל:

חקלאות

גד"ש מזרע- גולל טפטוף חכם:

זרם פלוס מתמחה בחשמל תעשייתי על כל מרכיביו. בין היתר מספקת שירותי אחזקה והקמת תשתיות למכונות עם לוחות בקרה, פתיחת שערים חשמליים באמצעות הנייד, התקנת רכיבים חכמים לבדיקת פרמטרים רלוונטיים לכל סוג של מכונות, ועוד מגוון עבודות חשמל ותשתיות.

דוגמאות לעבודות חשמל:

מפעלי העמק, מועצה אזורית עמק יזרעאל

מתן שירותי אחזקת חשמל באופן שוטף: התקנת מוני חשמל, התקנת בקרים, טיפול בתקלות, שדרוג לוחות חשמל, בקרה לשערים חשמליים, תאורת חוץ, תשתיות חשמל ועוד.

תשתיות חשמל

זרם פלוס חשמל

באמצעות יחס אישי והבנה מעמיקה של צרכי הלקוח, זרם פלוס מייצרת מערכות שליטה ובקרה מרחוק מותאמות אישית בכל תחום, לעבודה באופן יעיל וחסכוני. לדוגמה, שליטה על ברז אנלוגי, מערכות חסכון בחשמל באמצעות חיישנים ועוד.

דוגמאות למערכות פיקוד ובקרה שונות:

מערכת מילוי מי שתיה במגדל אגירה, גניגר

מערכת בקרה המפעילה את המשאבה למילוי מגדל האגירה המספק מי שתייה לישוב, באמצעות מדידה רציפה של לחץ המים במגדל.

מערכת ניהול תנורי גז לחימום מים, 'אירוח כפרי מזרע'

באירוח הכפרי שבקיבוץ מזרע, חימום המים מתבצע ע"י 4 תנורי גז גדולים שצורכים הרבה אנרגיה. על מנת לחסוך באנרגיה, פיתחה זרם פלוס מערכת בקרה וחסכון באנרגיה שאחראית על ניצול יעיל של האנרגיה באופן כזה שכמות התנורים המופעלים מושפעת באופן ישיר מהצורך, ולא מהפעלה רנדומלית של ארבעת התנורים. סוג כזה של פיקוד בקרה מספק בשנה כ40% חסכון באנרגיה.

ברז אנלוגי, עין השופט

מערכת המאפשרת שליטה רציפה באמצעות הטלפון הנייד על ברז כניסת מים למאגר. מאפשרת לפתוח אותו לפי אחוזים (ברמת דיוק של אחוז בודד) או לפי ספיקה רצויה. נוסף לכך, המערכת מציגה גרפים ונתונים רציפים בזמן אמת.

ועוד

צור קשר

youtube logo.png
Facebook.png

 השאירו פרטים ונחזור אליכם

לתיאום פגישת יעוץ חינם, 

תודה על פנייתך!

צור קשר
bottom of page