top of page

פיקוח אמין ומיידי על תפקוד מערכות שהן קריטיות לתהליך היצור, וכן במתקנים שבהם חיונית פעולה רציפה ותקינה. שליטה על מדדים ותקנים בטיחותיים מחמירים, התראות המונעות תקלות מבעוד מועד, ועוד.

דוגמאות למערכות קיימות:

מערכת התראה גז מסוכן, רמת חובב- מחסן אחסון חומרים מסוכנים / צה"ל

מערכת שמטרתה גילוי והתראה מפני ערכי גז מסוכן. המערכת מחוברת לגלאי גז אנלוגי ומייצרת גרף רציף של כמות הגז הנבדק באוויר. המערכת בעלת שתי רמות התרעה: הרמה עלתה אבל לא מסוכן והתרעת גז מסוכן באוויר.

מערכת לטיהור שפכים, 'מעדני מזרע'

במפעל הבשר התקשו להפריד את המוצקים, השומנים והחומרים הכימיים מהמים על מנת שניתן יהיה להזרימם לביוב הארצי על פי דרישת התקן. לשם כך זרם פלוס פיתחה מערכת המנהלת את מתקן טיהור השפכים באמצעות המחשב או הטלפון הנייד. המערכת מספקת נתונים בזמן אמת על הביצועים באתר ועל המדדים השונים וכמו כן מתריעה בפני תקלות. 

מערכת לניתור דוד קיטור, 'אנזימוטק'

המערכת בודקת שכל הפרמטרים הנחוצים לעבודה – בעיקר לחץ ורמת מים בדוד תקינים , וכשיש בעיה המערכת מתריעה . שינוי סוגי לחץ.

תעשייה

מערכות בהן ניתן לקבל נתונים בזמן אמת, לבצע הפעלה וכיבוי של כל אביזר המופעל באופן חשמלי דרך טלפון, מעקב אחר מתח חשמלי וזרם של מנוע, לחץ אויר ומים, תקלות שונות ועוד.

דוגמאות למערכות קיימות:

בריכות דגים, חמת גדר

מי המעיינות המקומיים מאפשרים תנאים מיוחדים לגידול אינטנסיבי של דגים. בשל הכמות הגדולה של הדגים בכל בריכה, על המגדלים לעקוב באדיקות אחר רמת החמצן במים. לאחר מספר מקרים בהם לא היה מספיק חמצן במים והלקוח ספג נזק כלכלי גדול, פיתחה זרם פלוס מערכת ייחודית מותאמת, המנתרת את צריכת החשמל של החמצניות (מכונות אשר אחראיות על הכנסת החמצן למים) ומתריעה ישירות לנייד במידה ואחת החמצניות לא תקינה.

מכון שאיבה, מבוא כרמל

באתר 2 משאבות שמופעלות ל2 צרכנים לפי זמנים ולפי מפלס המאגר ממנו מגיעים המים, המערכת מספקת נתונים חשובים באופן רציף למפעיל, ואפשרות לשליטה, כיבוי והפעלה מרחוק בכל מקום ובכל זמן.

קיבוץ גל-עד- מערכת בקרה לשתי משאבות למטעי אבוקדו ורימונים 

שדי תרומות- חממות לגידול דגי מאכל:

חקלאות

זרם פלוס מתמחה בחשמל תעשייתי על כל מרכיביו. בין היתר מספקת שירותי אחזקה והקמת תשתיות למכונות עם לוחות בקרה, התקנת מונים, פתיחת שערים חשמליים באמצעות הנייד, התקנת רכיבים חכמים לבדיקת פרמטרים רלוונטיים לכל סוג של מכונות, ועוד.

דוגמאות:

מפעלי העמק, מועצה אזורית עמק יזרעאל

מתן שירותי אחזקת חשמל באופן שוטף: התקנת מוני חשמל, התקנת בקרים, טיפול בתקלות, שדרוג לוחות חשמל, בקרה לשערים חשמליים, תאורת חוץ ועוד.

תשתיות חשמל

close-up-of-telephone-booth-257736.jpg

באמצעות יחס אישי והבנה מעמיקה של צרכי הלקוח, זרם פלוס מייצרת מערכות מותאמות אישית בכל תחום, לשליטה ובקרה באופן יעיל וחסכוני. לדוגמה, שליטה על ברז אנלוגי, מערכות חסכון בחשמל באמצעות חיישנים ועוד.

דוגמאות למערכות קיימות:

מערכת מילוי מי שתיה במגדל אגירה, גניגר

המערכת מפעילה את המשאבה למילוי מגדל האגירה המספק מי שתייה לישוב, באמצעות מדידה רציפה של לחץ המים במגדל.

מערכת ניהול תנורי גז לחימום מים, 'אירוח כפרי מזרע'

באירוח הכפרי שבקיבוץ מזרע, חימום המים מתבצע ע"י 4 תנורי גז גדולים שצורכים הרבה אנרגיה. על מנת לחסוך באנרגיה, פיתחה זרם פלוס מערכת שאחראית על ניצול יעיל של האנרגיה באופן כזה שכמות התנורים המופעלים מושפעת באופן ישיר מהצורך, ולא מהפעלה רנדומלית של ארבעת התנורים. סוג כזה של בקרה מספק בשנה כ40% חסכון באנרגיה.

ברז אנלוגי, עין השופט

מערכת המאפשרת שליטה רציפה באמצעות הטלפון הנייד על ברז כניסת מים למאגר. מאפשרת לפתוח אותו לפי אחוזים (ברמת דיוק של אחוז בודד) או לפי ספיקה רצויה. נוסף לכך, המערכת מציגה גרפים ונתונים רציפים בזמן אמת.

ועוד

צור קשר

 mz_hash@mizra.org  | 052-7950225/6

facebook1111.png

תודה על פנייתך!

bottom of page